pondelok 27. júna 2016

Antica Toscana vs. La Pala


Povedzte mi, kto nemá rád Talianku kuchyňu?! Pizza, cestoviny, olivový olej, syry, proscuitta , dobré víno... 
Talianska kuchyňa je bohatá na úžasné jedlá...Avšak aj na Taliansku kuchyňu treba vedieť ako...


Asi pred troma rokmi som bola na dovolenke v Taliansku s cieľom spoznať krásy kraja Toskánska.  Možno tí, ktorí ste už v Toskánsku boli, mi dáte za pravdu, že daná oblasť je známa aj práve kvôli dobrému jedlu. Pre mňa to bol presne ten prípad, kde som zažila úplne iný prístup k jedlu. Totižto, na to najlepšie jedlo sme vždy narazili v reštauráciach, ktoré domáci zvykli prevádzkovať priamo u seba v dome. Vďaka tomu, som sa skoro vždy cítila ako na návšteve u Talianov doma...

A tak, keď som sa dostala do Rusoviec, konkrétne do Antiky Toscana, bolo to ako vtedy v Toskánsku. Reštaurácia sa totižto nachádza vo dvore rodinného domu a pocitovo je to ako keby ste sedeli u niekoho na záhradke. Jedálny lístok majú plný bruskiet, domácich cestovín, rýb a rôznych iných Toskánskych špecialít... Ja vám tu ale dnes chcem spievať ódy na cestoviny... áno.. také Carbonara...úžastné! Celý týždeň som potom chcela jesť Carbonara, lebo som ich nemohla dostať von z hlavy! (nemám fotku Carbonara :( ) 


...a ešte olivový olej!... áno majú pravý Talianský podávaný s origoš bielym chlebom ako z Talianska... plus všetky nápoje, či už vína majú priamo z Talianska, tak ako aj chianti víno...

Na úvodnom obrázku sú bruschetti. Dali sme si bruschettu (vľavo) s hľuzovkami (veľmi drahé hríby, ktoré sú považované za špecialitu Toskánska),  mozzarelou a domácim bazalkovým pestom, (vpravo) s paradajkovou omáčkou - odporúčam! Jednoduchá ale tak dobrá!!! 


Takto vyzerá ich značka nájdete ich pod webovou stránkouNo a teraz to tu trochu zamiešam :D 
Návšteva v Antica Toscana prebudila moje chuťové poháriky po Talianskej kuchyni, a tak ďalšie dni som bola v nálade: " ja chcem cestoviny na obed, večeru, cestoviny stále! :D "

Rozhodla som sa svoju túžbu utíšiť v celku novo-otvorenej Talianskej reštaurácií - La Pala v centre  na Hviezdoslavovom Námestí (kto poznal Slang Pub, tak namiesto toho je dnes La Pala). Pridávam aj webovú stránku po kiknutí TU.


... Keby som len vedela, že to nebola práve tá najrozumnejšia voľba... 
Ako som už raz okúsila cestoviny z Antica Toscana, moje očakávania sa zvýšili... 


VERDIKT JEDLO: Zhodnotila som ho následovne jednoduchým priamym áno-nie na obrázkoch.
(vľavo) - domáce ravioli plnené ricottou, v rajčinovej omáčke s bazalkou a parmezánom - boli famózne!!! Ľutujem, že som neodfotila odkrojený kúsok, na vidličke...
(vpravo) - fusilli v tradičnej rajčinovej omáčke, pancettou a pecorinom sardo - žiaľ, veľké sklamanie, nevýrazné, suché... Verím, že rovnaké si dokážeme každý spraviť doma...


(vľavo) - rigatoni s bolognese omáčkou - výborné, krémové, nebolo o čom...
(vpravo) - šalát "Panzanela" s proscuittom, ančovičkami, kaparami a chlebovými krutónmi - asi najhorší šalát, čo som jedla v poslednej dobe... mal veľmi kyslú zálievku a kúsky rozmočeného chleba sme nikto pri stole nepochopili... krutónky?!!! wtf?

ZÁVER: Antica Toscana v Rusovciach je super miesto kam treba zájsť na domáce cestoviny počas letných dní. Cenovo sú trochu vyššie okolo 10€ za porciu ale treba vyskúšať. Veľmi sa mi páčila ich záhradka a celý ten zážitok bol dosť podobný tomu môjmu z Toskánska. V Bratislave som zatiaľ takúto reštauráciu nenašla... A La Pala?... Nič moc, bola som tam 2-krát a čo sa týka cestovín alebo šalátov, ani raz som nebola extra spokojná.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára