sobota 6. februára 2016

Ochutnávka vína v the Taste - Staré MestoMoja prvá ochutnávka vína! Wuhuhuuu... :D 

Tak a už viem, že víno nie je len bielej, ružovej a červenej farby. Ako som sa dozvedela, víno môže byť aj zelenkavé, zlatisto-žlté, žlté, zlaté, jantárové, fialkasté, rubínové, granátové, tehlové, hnedé, ale aj oranžové, lososové, medené, ba dokonca vo farbe cibuľkovej šupky!!! Neuveritelné... Dodnes som o niektorých zmienených farbách ani nevedela (cibuľková šupka??!).

Samozrejme víno netvorí len farba ale aj jeho vôňa a chuť. Úprimne, bolo to veľmi zaujímavé zamýšľať sa nad jednotlivými prívlastkami, a ten kto má rád víno si určite príde na svoje.
Testovali sa výhradne Slovenské vína (2 biele, 2 červené, 1 ružové a 1 dezertné) a zaplatilo sa 14€.
V cene sme mali výklad veľmi milej someliérky Barbary, malé občerstvenie, plus špeciálnu  poznámkovú knižôčku.


Ochutnávky a rôzne iné akcie organizuje vináreň the Taste, nachádzajúcej sa priamo v centre Starého Mesta. (klinki na názov a dostaneš sa na ich stránku) 
Všetko bolo pekne nachystané ešte pred tým ako sme prišli. Čo ma dosť zaujalo, bolo nalievanie druhého,  odlišného vína do rovnakého pohára bez nutnosti oplachovania. Vraj, ak ide o rovnakú farbu, chuť to nepokazí, keď po dopití jedného druhu prejdeme na iný druh z rovnakého pohára. 


Záver: Všetci zúčastnení (aspoň z mojej partie) sme sa zhodli, že ochutnávka stála za to a bola hodná 14€. Po skončení výkladu nám navyše ešte rozlievali ochutnávané vínko. 
Plus by som ešte dodala, že obyčajný piatkový večer v Bratislavských podnikoch vie byť aj niekoľko krát drahší... Veď len za dva drinky zaplatíme okolo tých 14€.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára